Jóga v zahradě - pouze v letních měsících

(Pražská 303, Bystřany)


Pondělí 19:00 - 20:30 

Karimatky máme, lekce je vhodná i pro začátečníky, neboj se vstoupit :-) 


Jóga má blahodárné účinky na celé naše tělo.
Dnes se využívá k zdravotní prevenci i v rehabilitaci jako doplněk fyzioterapie. Využívá se v pro zlepšení dechových funkcí, pro zklidnění a harmonizaci nervových drah, při problémech s kardiovaskulárním systémem, při bolestech zad a kloubů.

Většina lidí dýchá velice povrchně. Nad svým dechem se vůbec lidé nezamýšlejí, ani si neuvědomují, že tím je jejich tělo nedostatečně zásobeno kyslíkem. Tím se snižuje látková výměna a následkem toho si poškozují tělesné zdraví. Naše vnitřní orgány jsou z toho důvodu nedostatečně prokrveny. Pomocí relaxačních, tělesných i dechových cvičením si uvědomujeme svůj dech, který tím prohlubujeme a tím odstraňujeme špatné stereotypy dýchání. Získáváme tím vitalitu a obranyschopnost těla. Správný způsob dýchání má vliv také na emoce a duševní harmonii. Víme, že při stresu a rozčilení dýcháme povrchně. Dlouhodobý stres může dokonce způsobit blokace a stažení svalů v oblasti páteře. Nejvíce je stresem zatížena krční páteř. Je proto nutné, aby si člověk, který má stresové zaměstnání nebo zažívá stresové situace, uvědomil důležitost relaxace a uvolnění. Aby dokázal správným dechem ovlivňovat svou duševní a tělesnou rovnováhu. Dechová cvičení také pomáhají při dechových onemocněních, jako je astma nebo chronická bronchitida. Velice důležitý je nácvik plného jógového dechu.

Tyto lekce jsou vhodné pro klienty všech věkových kategorií, kteří se s jógu již seznámili. V těchto lekcích jógy se zaměříme i na práci s dechem, procvičíme hlavně plný jógový dech, uvolnění, protažení a zpevnění celého těla pomocí ásan. Závěrečná relaxace a zpívání manter nesmí chybět v žádné lekci jógy i v těchto hodinách si ji užijete.

Cena viz CENÍK.                                                                                                                                  

Ve večerních i ranních hodinách můžete navštívit i další lekce jógy v Teplicích, Dubská 3314