Kurz jógy pro začátečníky

(12 lekcí)

a) Již přijímáme přihlášky na kurzy září  - listopad 2019

úterý 17:00 - 18:30 nebo středa 19:00 - 20:30

Rezervace přes email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

(napiš jméno, telefon a den, který ti vyhovuje) 

 b) kurz duben - červen - obsazeno

Do lekcí můžete vstoupit jako náhradník, v daný den se vždy nějaké místečko uvolní.

Rezervovat v daný den po 12:00.

Následně vás informuji, zda je volné místo.  Cena 120 Kč/ lekce nebo kredit ( viz. ceník ) 

rezervace: teplicejoga@seznam.cz

Úterý   17:00 - 18:30

Středa 19:00 - 20:30

Jóga má blahodárné účinky na celé naše tělo.
Dnes se využívá k zdravotní prevenci i v rehabilitaci jako doplněk fyzioterapie. Využívá se v pro zlepšení dechových funkcí, pro zklidnění a harmonizaci nervových drah, problémech s kardiovaskulárním systémem a bolestech zad i kloubů.

Většina lidí dýchá velice povrchně. Nad svým dechem se vůbec lidé nezamýšlejí, ani si neuvědomují, že tím je jejich tělo nedostatečně zásobeno kyslíkem. Tím se snižuje látková výměna a následkem toho si poškozují tělesné zdraví. Naše vnitřní orgány jsou z toho důvodu nedostatečně prokrveny. Pomocí relaxačních, tělesných i dechových cvičením si uvědomujeme svůj dech, který tím prohlubujeme a tím odstraňujeme špatné stereotypy dýchání. Získáváme tím vitalitu a obranyschopnost těla. Správný způsob dýchání má vliv také na emoce a duševní harmonii. Víme, že při stresu a rozčilení dýcháme povrchně. Dlouhodobý stres může dokonce způsobit blokace a stažení svalů v oblasti páteře. Nejvíce je stresem zatížena krční páteř. Je proto nutné, aby si člověk, který má stresové zaměstnání nebo zažívá stresové situace, uvědomil důležitost relaxace a uvolnění. Aby dokázal správným dechem ovlivňovat svou duševní a tělesnou rovnováhu. Dechová cvičení také pomáhají při dechových onemocněních, jako je astma nebo chronická bronchitida. Velice důležitý je nácvik plného jógového dechu.

Kurz vhodný pro klienty všech věkových kategorií, kteří s jógou chtějí začít. V lekcích jógy se naučíte práci s dechem, plný jógový dech. Naučíte se jednotlivé ásany, jejich správné provedení a propojení s dechem. Lekce na sebe metodicky navazují, v další lekci vždy připomeneme již naučené a přidáme vždy něco nového.

Pokud se nemůžete z vážných důvodů dostavit na svou lekci, je nutné se OMLUVIT do 12:00. Pokud se včas neomluvíte, vaš kredit za lekci bude odečten.  Lekci  lze nahradit po domluvě v jiný den ( PLATNOST DUBEN - ČERVEN nelze převádět do jiného měsíce)  Závěrečná relaxace a zpívání manter nesmí chybět v žádné lekci jógy i v těchto hodinách si ji užijete. 

Cena kurzu (12 lekcí) 1 200 Kč  platba v hotovosti ve studiu

nebo na účet: 4211193146/6800 .

Na cvičení jógy lze čerpat příspěvek zdravotních pojištoven. ( VZP přispívá pouze na doklad 1500 Kč, lze přikoupit 3 volné lekce, příspěvek je 500 Kč na rok )